Domki letniskowe budowaDomy Letniskowe wykonujemy w systemie szkieletowym jak i innych technikach. Realizujemy indywidualne projekty w zależności od potrzeb klienta.

Wykorzystujemy tradycyjną technologię budowy przy użyciu nowoczesnych sposobów wytwarzania i łączenia elementów. Cały proces powstawania domu, jego poszczególnych elementów odbywa się na placu budowy.

Materiałami wykorzystywanymi do produkcji domów letniskowych są naturalne polskie surowce, drewno iglaste świerk, sosna, które po odpowiednich obróbkach przygotowane są do montażu.

Lech bud kontakt


Głównym materiałem konstrukcyjnym domów letniskowych jest oczywiście drewno. Aby nadawało się do budowy domu powinno zostać poddane odpowiedniej obróbce technologicznej. Podstawowe wymaganie to suszenie komorowe do wilgotności poniżej 18% +/- 2%, drewno konstrukcyjne domów szkieletowych powinno być czterostronnie strugane.

Domy letniskowe wykonywane w technologi szkieletowej są energooszczędne z uwagi na fakt, że ściany domu w większej mierze składają się z izolacji termicznej (wełna mineralna, styropian), domy takie mają niski współczynnik izolacyjności termicznej wynoszący od 0,3 do 0,2 W/(m2K).

Wykonujemy remonty i przebudowy domków letniskowych. Stary domek po pewnych przeróbkach może służyć jako komfortowy domek letniskowy.